Sausio 19 d. knygos „Senasis Panevėžys. Henriko Grinevičiaus atvirukų ir fotografijų kolekcija“ sutiktuvės

2016-01-14

   

   

   

2016 m. sausio 19 d., antradienį, 16 val. Panevėžio kraštotyros muziejuje (Vasario 16-osios g. 23) vyks knygos „Senasis Panevėžys. Henriko Grinevičiaus atvirukų ir fotografijų kolekcija“ sutiktuvės.

   

Panevėžio kraštotyros muziejaus išleistame albume pristatomas vieno žymiausių Lietuvos kolekcininkų Henriko Grinevičiaus (1924–1998) Panevėžio miesto fotografijų ir atvirukų iki 1940 metų rinkinys. Solidus vaizdų albumas (publikuojama 245 atvirukai ir fotografijos) pateikia plačią miesto panoramą, supažindina su gatvių ir aikščių kaita, istoriniais pastatais. Pažintį su rinkiniu, senuoju miestu ir jį fotografavusiais žmonėmis praturtina fotografijos istorikės dr. Zitos Pikelytės tekstai.

   

Mintimis apie knygą ir jos aktualumą, reikšmę kultūros istorijai dalinsis bene geriausi miesto erdvių žinovai istorikai Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas ir Panevėžio apskrities archyvo direktorius Leonas Kaziukonis, architektas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, miesto erdvių tyrinėtojas fotomenininkas Saulius Saladūnas, Henriko Grinevičiaus kolekcijos saugotojas Tadas Grinevičius, albumo sudarytoja Zita Pikelytė.

   

Knygai estetinę išvaizdą suteikė dailininkė Asta Radvenskienė, į anglų kalbą vertė Benigna Skalauskienė, spaudai paruošė UAB „Amalkeros leidyba“. Albumo išleidimą parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė. Šiuo prasmingu ir brandžiu leidiniu Panevėžio kraštotyros muziejus pažymi savo veiklos 90-metį.

   

Renginio metu bus pristatyta dviejų autorių dviejų fotografijų paroda 2 x 2 Panevėžys Antano Patamsio ir Gintaro Lukoševičiaus fotografijos. Rengiant albumą „Senasis Panevėžys. Henriko Grinevičiaus atvirukų ir fotografijų kolekcija“ buvo įdomu tyrinėti išdidintus miesto vaizdus, tad kilo mintis tokią galimybę suteikti ir platesnei auditorijai. Juk visiems smalsu palyginti miestą, koks jis buvo prieš kelis dešimtmečius ir kaip atrodo dabar. Pasirinkta lengvai atpažįstama panorama iš Kristaus Karaliaus katedros bokšto. Miestas padengtas lengvu sniego baltumu, kuris suteikia vaizdui švarumo pojūtį, vienas detales paslepia, o kitas išryškina. Fotografuota Antano Patamsio 1931 ir Gintaro Lukoševičiaus 2016 metais. Taigi puiki proga smalsiam žiūrovui patyrinėti, kaip ši miesto dalis pasikeitė per 85-erius metus. Paroda veiks iki vasario 27 d.

 

 

Atgal