Algimanto Žižiūno forografijų paroda „Veidai ir mintys“

2016-04-12

   

Nuo 2016 m. balandžio 15 d. Panevėžio kraštotyros muziejuje veiks žymaus Lietuvos fotomeniniko Algimanto Žižiūno fotoportretų paroda „Veidai ir mintys“.

   

Šiose nuotraukose įamžinti žinomi Lietuvos žmonės ir svečiai. Šalia portreto autoriaus prašymu jie užrašė savo mintis apie gyvenimą, kūrybą, profesiją. Apsilankę parodoje, žmonės pamatys dvi mintis – A. Žižiūno, kuri atskleista fotografijoje ir to žmogaus, kuris yra joje įamžintas. Tai gana svarbu ir vertinga, nes dažnai fotoportrete žmogaus mintys lieka už kadro. Šioje parodoje matome Lietuvos kultūros žmones, taip pat kultūros žmones, kurie viešėjo Lietuvoje. 

   

Fotomenininkas ALGIMANTAS ŽIŽIŪNAS gimė 1940 m. sausio 10 d. Kaune. 1963 m. baigė Kauno maisto pramonės technikumą, o 1965 m. įstojęs į Vilniaus universitetą studijuoti žurnalistiką, pradėjo dirbti Anykščių rajono laikraščio redakcijoje. 1970 metais persikėlė gyventi į Vilnių, dirbo įvairiose redakcijose ir leidyklose. Netrukus buvo priimtas į įsikūrusią Fotomenininkų, o vėliau ir į Žurnalistų sąjungą. Iki 2007 m. aktyviai dalyvavo žurnalistinėje veikloje, taip pat kaip fotomeno kūrėjas. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

   

Paroda veiks iki gegužės 21 d.

Atgal