Atidaryta paroda „Prikelti į dienos šviesą“

2016-04-13

   

Balandžio 12 d. Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaryta paroda „Prikelti į dienos šviesą“.  

   

Šis parodos atidarymas – reta galimybė pabendrauti su paslaptingiausiais muziejaus darbuotojais, kurių darbo rezultatai gėrisi muziejaus lankytojai, bet pabendrauti su čia dirbančiais restauratoriais tenka ne kiekvienam. Susirinkusiems svečiams grojo Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai Titas Pėža ir Karolis Meškauskas. Moksleivius ruošė mokytoja Alvyda Beržonienė ir koncertmeisterė Daiva Klemkienė. 

   

Parodos atidaryme dalyvavęs Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas neslėpė susižavėjimo restauratorių darbu: „kiekvienas naujas eksponatas - tai nauji klausimai, o kartais ir mįslės, kurias reikia įminti. Šios profesijos atstovai turi nuolatos tobulintis, gilinti žinias ir įveikti jiems atitekusius iššūkius.“

Renginio metu už nuoširdų bendradarbiavimą ir dosnią pagalbą Panevėžio kraštotyros muziejui padėkos raštais buvo apdovanoti Audrius Gokas, Gintaras Audickas ir Rolandas Jokūbonis.

   

Apie 2015 metais įgyvendintus restauravimo projektus pasakojo muziejaus archeologas Dovilas Petrulis, I kat. metalo ir metalinių dirbinių restauratorė Birutė Kaziukonienė, medinės polichromuotos skulptūros meistras – II-osios kat. polichromuoto medžio ir III-osios kat. prevencinio koncervavimo restauratorius Žygimantas Mileris ir II kat. dokumentų ir popieriaus restauratorius, restauravimo skyriaus vedėjas Stanislovas Grubliauskas.

   

Paroda veiks iki birželio 1 d.

Atgal