Etnografinį opartą matys ne tik prancūzai, bet ir panevėžiečiai

2024-10-11

 

 

 

Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda „Etnografinis opartas“ jau iškeliavo į Prancūziją. Šiuo metu ji demonstruojama Provanso Ekse, kur garsiausias prancūzų oparto menininkas Victor Vasarely (1908–1997) įsteigė muziejų.

 

Tačiau nuo lapkričio 8 d. miesto dailės galerijoje panevėžiečiai pamatys kur kas platesnę parodą „Etnografinis opartas muziejų kolekcijose“ negu prancūzai. Į V. Vasarely fondo muziejų išvežtas tik vienas Kazio Varnelio paveikslas ir dvi dešimtys tradicinių lietuviškų lovatiesių. Panevėžiečių laukia daug įspūdingesnis reginys. Šiuo metu muziejininkai kruopščiai rengia parodą. Parodoje bus pristatomi devyni žymiausio lietuvių optinio meno atstovo Kazio Varnelio (1917–2010) tapybos darbai ir kaimo audėjų austos lovatiesės, ornamentikoje turinčios optiniam menui būdingų elementų. Paroda rengiama iš Lietuvos nacionaliniame muziejuje saugomos gausios tradicinio interjero kolekcijos ir Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomų lovatiesių kolekcijos. Kadangi paroda didelės apimties, ji veiks Panevėžio miesto dailės galerijoje.

 

Parodos kuratorė panevėžietė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros ir antropologijos rinkinių skyriaus vedėja dr. Miglė Lebednykaitė, architektė taip pat panevėžietė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Ekspozicijų ir parodų skyriaus vedėja Ieva Cicėnaitė. Parodą lydės plati edukacija: ir paskaitos, ir edukaciniai užsiėmimai, ir ekskursijos su gidu. Netruks prabėgti spalis, o lapkritį kviečiame pamatyti ir patirti, kokį didžiulį poveikį moderniam šiuolaikiniam menui, konkrečiai opartui, turėjo tradicinė mūsų tekstilė.

  

 

Atgal