Įvyko MUZIEJŲ NAKTIS 2017

2017-05-05

Gegužės 20-osios vakarą Panevėžio kraštotyros muziejus svetingai atvėrė duris, kviesdamas į Tarptautinės muziejų nakties renginį.

Jau ketvirtąkart muziejaus ekspozicijose ir filialuose siautėjo „Muziejaus lobiai“.  Į azartiškas lobių paieškas užsiregistravo vienuolika komandų, tačiau finišą pasiekė dešimt. Trečiąją vitą laimėjo komanda, pavadinimu „Geltosnapiai“, antrosios buvo Astos ir Faustinos komanda, o pirmąją vietą užėmė jungtinė „Virtinukų“ ir „Išmintingųjų“ komanda. Greičiausiai įveikusių užduotis, laukė muziejaus draugų paruošti prizai: kvietimai į kino filmus, spektaklius, skanios dovanos.

Muziejų nakties renginį aplankė ir Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai su spektakliu „Trys lokiai“. H. K. Andersono premijos laureto ir entuziastingo teatro įkūrėjo Antano Markuckio režisuotas spektaklis sulaukė gausybės žiūrovų.

Į renginio „Muziejų naktis 2017“ programą buvo įtrauktas ir susitikimas su muziejininkais ekspozicijose. Muziejininkai pristatė įdomiausius eksponatus, supažindino su muziejininko darbo specifika.

Jau tradiciją tapęs muziejaus nominacijų įteikimas vyko ir šiemet. Muziejų nakties renginio metu buvo paskelbta, kas tapo 2017 metų MUZIEJAUS MECENATU, MUZIEJAUS BIČIULIU, MUZIEJAUS LANKYTOJU, MUZIEJAUS MOKYKLA, MUZIEJAUS DARŽELIU, METŲ MUZIEJINNKU. METŲ MUZIEJAUS MOKYKLA tapo Panevėžio Vilties progimnazija. METŲ MUZIEJAUS DARŽELIU tapo lopšelis-darželis ŽVAIGŽDUTĖ. METŲ LANKYTOJU išrinktas Antanas Šukys. METŲ BIČIULIO nominacija atiteko inžinieriui Zigmantui Pleščiui. Už dėmesį krašto kultūrai, aktyvų dalyvavimą muziejaus gyvenime ir suteiktą paramą METŲ MECENATU paskelbtas Antanas Šablinskas. METŲ MUZIEJININKU išrinkta Panevėžio kraštotyros muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Violeta Venckuvienė. Muziejininkė buvo įvertinta už ilgametę profesionalią ir rezultatyvią muziejinę veiklą ir jos aktualinimą.

Šiais metais prie „Muziejų nakties 2017“ prisijungė dar dvi kultūros įstaigos: Panevėžio Dailės galerija ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka. Panevėžio Dailės galerija, kvietė į edukacines kūrybines programas vaikams. Norintiems susipažinti su galerijoje pristatomais dailės kūriniais buvo rengiamos ekskursijos po galeriją su gidu.  Kino megėjams – videofilmų apie Panevėžio tarptautinius simpoziumus ir žinomus pasaulio keramikus peržiūra.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kvietė į naktinėjimus su vinilu. Bibliotekos rūsiuose vyko kūrybinio rašymo laboratorija „Kur veda laiptai?“. Daug Muziejų nakties lankytojų sulaukė FotoSesija „Nakties knygų šnabždesiai“ bei kino naktis su geriausiomis knygų ekranizacijomis.

Nuo 21 val. koncertinę „Muziejų nakties“ programą pradėjo Kristijonas Ribaitis – nuolatos improvizuojantis, maišantis žanrus ir stilius, nenustygstantis vietoje atlikėjas, savo muzika stengiantis pasiekti kažką giliau kiekvieno klausytojo sieloje ir širdyje, o renginio kulminacija tapo žymaus aktoriaus, kompozitoriaus ir bardo ANDRIAUS KANIAVOS koncertas.

Nuotraukų autorius – Tomas Stesevičius