Kviečiame aplankyti parodą „Atgimimo mitingai: žvilgsnis iš kitos barikadų pusės“

2019-01-14

Nuo 2019 m. sausio 14 d. kviečiame apsilankyti parodoje „Atgimimo mitingai: žvilgsnis iš kitos barikadų pusės“, veikiančioje Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17).

Fotografijų parodos atsiradimo istorija intriguoja – joje pristatytos KGB darbuotojų darytos ir rinktos nuotraukos, kuriose įamžinti įvairiose Lietuvos vietose vykusių atgimimo mitingų bei susibūrimų momentai. 1991 m. rugpjūtį, išsikraustydami iš rūmų Gedimino prospekte, KGB darbuotojai paliko tūkstančius fotografijų, iš kurių buvo atrinkta ši paroda.

KGB darbuotojai dalyvaudavo renginiuose, užrašinėdavo kalbas, iškeltų plakatų turinį, registruodavo dalyvių skaičių ir, kad vėliau galėtų nustatyti jų tapatybę, fotografuodavo. Dalį įvairių susibūrimų fotografijų jie gaudavo ir iš kitų asmenų ar žinybų, pavyzdžiui, laikraščių redaktoriai ar ELTA perduodavo fotokorespondentų darytas nuotraukas. Fotografijose įamžinti aktyvesni mitingų dalyviai buvo numeruojami, nustatoma jų tapatybė.

Parodą galima aplankyti iki kovo 25 d.

Atgal