Porinių alebastro vazų dalys.

Muziejaus projektams skirtas finansavimas

2020-05-15

Džiaugiamės Panevėžio kraštotyros muziejui suteiktu finansavimu dviems projektams: kasmetinės konferencijos projektui „Iš Panevėžio praeities: antisovietiniai ir alternatyvūs judėjimai“ ir konservavimo-restauravimo projektui „Porinių alebastro vazų (XIX a., Italija) restauravimas ir eksponavimas“.

  

 

Projektas „Iš Panevėžio praeities: antisovietiniai ir alternatyvūs judėjimai“

  

Lietuvos kultūros taryba šiam projektui įgyvendinti skyrė 2500 Eur, projektas buvo įvertinas 71,50 balo. Projektą sudaro konferencija, jos organizavimas ir konferencijos pranešimų leidinys. Taip pat projektas buvo pateiktas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos (LRVK) istorinę atmintį puoselėjančių projektų ir iniciatyvų finansavimo konkursui. LRVK konferencijos leidiniui išleisti skyrė 4205 Eur. Projektą kofinansuos Panevėžio miesto savivaldybė. Bendra projekto vertė – 8059 Eur.

  

Projekto rengėjai: vyresnysis muziejininkas Donatas Juzėnas (projekto vadovas) ir fondų saugotoja Rasa Stružienė. Rengėjams savo patarimais, konsultacijomis padėjo kolegos: direktorius dr. Arūnas Astramskas, Jūratė Gaidelienė, Zita Pikelytė, Vitalija Vasiliauskaitė bei Emilija Juškienė.

  

 

Projektas „Porinių alebastro vazų (XIX a., Italija) restauravimas ir eksponavimas“

 

Lietuvos kultūros taryba 2020 m. gegužės mėnesį patvirtino 4500 Eur dalinį finansavimą Panevėžio kraštotyros muziejaus projektui „Porinių alebastro vazų (XIX a., Italija) restauravimas ir eksponavimas“. Šį projektą kofinansuos ir Panevėžio miesto savivaldybė, tad bendra projekto vertė sieks 5600 Eur.

 

Projekto metu bus konservuojamos-restauruojamos dvi vazos, stovinčios ant šešiabriaunių kolonų, pagamintos iš alebastro Italijoje XIX a. II p. Šios vazos priklausė dvarininkams Kerbedžiams, puošė Naudvario dvaro (Panevėžio r.) interjerą.

 

Vazos puošnios ir įmantriai dekoruotos. Eksponatų retumą ir vertingumą pripažino menotyrininkės Jolita Mulevičiūtė ir Skirmantė Smilingytė-Žeimienė. Kiekviena vaza su kolona yra 2 metrų aukščio, susimontuoja iš atskirų detalių. Pagal turimus šaltinius, panaši alebastro vaza saugoma Žemaičių muziejuje „Alka“, daugiau informacijos apie tokių vazų saugojimą Lietuvoje nėra.

 

Restauruotos vazos bus eksponuojamos po renovacijos atidarytame Panevėžio kraštotyros muziejuje.

 

Projekto vadovė direktoriaus pavaduotoja-vyriausioji fondų saugotoja Jūratė Gaidelienė.

 

Atgal