Renginiai, skirti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai paminėti

2016-08-10

Rugpjūčio 22 d. (pirmadienį) Panevėžio kraštotyros muziejus kartu su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka kviečia į gyvosios istorijos konferenciją ISTORIJOS ŽENKLŲ SKAITYMO PAMOKOS, skirtą Juozo Urbšio 120 metų sukakčiai. Tai vienas renginių, skirtų Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai paminėti.

Pirmoji konferencijos dalis, atidarymas su dainų autoriaus ir atlikėjo Deivio Norvilo dainų programa, vyks Juozo Urbšio tėviškėje (Čiūrų k., Panevėžio r.), pradžia 9.30 val. Bus apdovanoti VII respublikinio vyresniųjų klasių mokinių rašinio ir esė konkurso nugalėtojai, išgirsime specialų doc.dr. Dalios Bukelevičiūtės konferencijos pranešimą.

Antroji, pranešimų dalis, vyks G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje(Respublikos g. 14, Panevėžys), pradžia 13 val. Išgirsime Vytauto Didžiojo karo muziejaus dr. Aušros Jurevičiūtės, Lietuvos istorijos muziejaus dr. Artūro Svarausko, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų dr. Arūno Bubnio, Editos Jankauskienės, Vilniaus universiteto dr. Ingos Zakšauskienės pranešimus.

Yra sudaryta galimybė į J. Urbšio tėviškę nuvykti autobusu (vienam asmeniui užstatas 2 Eur, grįžus jie bus grąžinti), norinčius kviečiame registruotis telefonu (8-45) 50 16 49 arba 8 688 75727.

Rugpjūčio 23 d. (antradienį)

9.00 val. – šv. Mišios už Nepriklausomą Lietuvos valstybę, jos žmonių laisvę ir Lietuvos diplomatiją Kristaus Karaliaus katedroje.

15.00 val.  – kino centro „Garsas“ mažojoje salėje dokumentinis filmas TRISPALVIS, Lietuva, 2013, režisierius Vytautas V. Landsbergis.