Renovacija muziejaus veiklos nestabdo

2020-02-14

Panevėžio kraštotyros muziejus pastaraisiais metais gyvena intensyvių pokyčių nuotaikomis. Kol dailinamos naujos ekspozicijų erdvės ir edukacinės klasės, muziejininkai pluša pilnu pajėgumu: kaupia medžiagą naujoms ekspozicijoms, atlieka eksponatų stabilizavimo, konservavimo ir restauravimo darbus, kuria naujas edukacines programas mažiesiems ir suaugusiesiems, vykdo archeologinius tyrimus, tobulina kompetencijas bei organizuoja renginius miesto bendruomenei.

 

Pradėjęs 96-uosius veiklos metus, muziejaus darbuotojų kolektyvas džiaugiasi 2019-ųjų pasiekimais. Vienas iš pagrindinių ir labiausiai matomų darbų – renginiai. Praėjusiais metais surengėme 5 miesto renginius: Laisvės gynėjų dienos minėjimą, Muziejų naktį, Bolševikų išvarymo iš Panevėžio krašto istorinės dienos, Gedulo ir vilties dienos, Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienos minėjimus. Jau tapo tradicija, jog muziejus rengia ir vieną respublikinį renginį – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ teikimo ceremoniją, į kurią sukviečiami medalininkai iš visos Lietuvos, o juos apdovanoti atvyksta pats Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas.

 

Nors pagrindinės parodų salės uždarytos, „Upytės bajorų“ ir Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijose buvo surengtos 9 parodos, muziejaus svetainėje galima peržiūrėti virtualią tarptautinę parodą „Už mūsų laisvę“, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti, kurią mūsų muziejininkai parengė kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių muziejų darbuotojais.

 

Džiugina edukacinių programų lankytojų skaičius: praėjusiais metais 349 edukacinėse programose apsilankė 6678 dalyviai. Didžiausią susidomėjimą sukėlė edukacinė programa „Kai gyveno karaliai“ – pravesta 40 programų, ją aplankė 705 lankytojai. Tai pirmoji programa, pristatyta už Lietuvos ribų. Ją išsirinko ir jos kūrėją į savo šventę pakvietė Hamburgo (Vokietija) lietuvių bendruomenės mokykla „Abėcėlė“.

 

Didelio dėmesio susilaukė organizuojamos konferencijos: Baltijos keliui ir Juodojo kaspino dienai paminėti skirtoje konferencijoje gvildenome išgyvenimo taktikas, o tradicija tapusioje konferencijoje „Iš Panevėžio praeities“ plačiai nagrinėjome šeimos portretą istorijos kontekste. Miesto bendruomenės užimtumui buvo surengta 111 renginių, kuriuos aplankė 2670 dalyvių.

 

Savo sukauptomis žiniomis muziejininkai dalijasi įvairiose konferencijose ir seminaruose: pernai perskaityti 7 pranešimai, parengta ir visuomenei perskaityta 10 paskaitų. Žinių ir patirties sėmėsi patys dalyvaudami konferencijose, seminaruose ar mokymuose, vyko į 39 istorines, archeologines ir etnografines išvykas.

 

Pernai muziejaus fondus papildė 3351 eksponatas – jie buvo suregistruoti, bus plačiau ištirti ir aprašyti inventorinėse knygose. Dalį jų pamatysite atnaujintose ir naujosiose muziejaus ekspozicijose, dalį muziejaus sukauptų vertybių galite pamatyti Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS) – 2019-aisiais į ją įkelti 236 suskaitmeninti eksponatai.

 

Nors veikė tik kelios muziejaus ekspozicijos, džiugina, kad lankytojai mūsų nepamiršo: ekspozicijas aplankė 6779 žmonės, o iš viso sulaukėme 16568 lankytojų. Tikimės, kad dar daugiau jų sulauksime po rekonstrukcijos atnaujintose ir naujose ekspozicijose. Muziejaus direktoriaus dr. Arūno Astramsko teigimu, atsinaujinęs muziejus duris atvers ir lankytojus kvies jau šių metų antrojoje pusėje.

 

 

Vyresnioji muziejininkė-atstovė informacijai Ieva Šimoliūnaitė


Atgal