Rugpjūčio 21 d. Preiliuose (Latvija) vyko tarptautinio projekto Muziejaus gatvės festivalis

2021-08-24

 

Rugpjūčio 21 d. Preilių (Latvija) miesto šventės metu vyko Muziejaus gatvės festivalis „Tarp dvaro ir bažnyčios“. Tarptautinio Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto (ENI-LLB-1-244) „Istorinio ir kultūrinio tarpvalstybinio paveldo populiarinimas pasitelkiant muziejų naujoves“ metu vykusio festivalio tikslas – supažindinti lankytojus su bendru ir skirtingu Aukštaitijos kultūros paveldu Lietuvoje ir Latgalos kultūros paveldu Latvijoje.

 

Festivalio dalyviai, įkvėpti Preilių istorijos ir taikomosios dailės muziejaus kolekcijoje saugomų ryškiaspalvių Latgalos pirštinių raštų, galėjo pasidaryti knygų skirtukus. Edukacinės programos „Siūlai, siūlai, susivykit“ metu savomis rankomis senoviniu būdu surišti lėlę mokė Panevėžio kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Agnė Šablinskienė. Šventės dalyvius džiugino Panevėžio folkloro ansamblio „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė) pasirodymai ir puošnūs lietuvių liaudies kostiumai.

 

Kolegos iš Preilių istorijos ir taikomosios dailės muziejaus festivalio metu supažindino su muziejaus ekspozicijomis ir pasidalino savo patirtimi. Rugsėjo 4 dieną Panevėžyje taip pat vyks Muziejų gatvės festivalis, į kurį atvyks Preilių istorijos ir taikomosios dailės muziejaus darbuotojai ir latvių folkloro ansamblis. 

 

 

 

Už šio pranešimo turinį atsako tik Panevėžio kraštotyros muziejus ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

 

 

Vyresnioji muziejininkė-atstovė informacijai Ieva Šimoliūnaitė

Preilių istorijos ir taikomosios dailės muziejaus nuotraukos

 

 

Atgal