Rugpjūčio 23–26 d. vyks renginiai, skirti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai paminėti

2021-08-13

Kartu su G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka rugpjūčio 23–26 d. kviečiame dalyvauti Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai paminėti skirtuose renginiuose.

Šiais metais Panevėžyje vyks XIV Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai atminti skirta konferencija. Jos tema – „Istorijos pasakojimai: nuo faktų iki interpretacijų“. Konferencijos programą atsisiųsti galite paspaudę ČIA.

Pirmoji konferencijos dalis vyks Juozo Urbšio tėviškėje (registruotis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos registratūroje), kurioje lauks dainų autorės Ilonos Papečkytės muzikinė programa, dr. Dainius Noreika skaitys konferencijai skirtą pranešimą „1941 m. Birželio sukilimas: reiškiniai ir jų vieta istorijoje“. Po pranešimo galėsite aplankyti ekspozicijas ir pasišnekučiuoti po Ministro ąžuolu.

Antroji konferencijos dalis vyks Panevėžio kraštotyros muziejuje. Čia išgirsite penkis pranešimus: dr. Rasos Čepaitienės pranešimas „Pokyčiai Europos istorijos politikoje ir ką jie reiškia Lietuvai?“, dr. Rimvydo Laužiko pranešimas „Papasakoti istoriją taip, kad klausytojai išgirstų“, Juozo Brazausko pranešimas „Pilietiškumo ugdymas mokykloje: kartų patirtys“, Vytenio Bagdono pranešimas „Gene[tic]a + logos. Iš dabarties į praeitį. Vardan ateities“  bei Evaldo Vilkončiaus pranešimas „Tarpukario architektūros palikimas Panevėžyje: inžinieriaus Antano Gargaso kūryba“. Po paskutiniojo pranešimo vyks diskusija.

Tiesioginė konferencijos transliacija vyks internetu Panevėžio kraštotyros muziejaus Facebook paskyroje www.facebook.com/panevezio.muziejus.

Po konferencijos kino centre „Garsas“ (Klaipėdos g. 146) 17.00 val. bus rodomas dokumentinis filmas „Aš už tave pakalbėsiu“.

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje 18.00 val. vyks šv. Mišios už Lietuvos nepriklausomybę ir jos kovotojus.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17) 12.00–17.00 val. veiks Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Baltijos kelias“ (paroda veikia iki lapkričio 27 d.).

Rugpjūčio 24–26 d. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks tradicinė kardelių paroda „Baltijos kelio gėlė“. Atidarymas 24 d. 14.00 val.

Visi renginiai nemokami. Bus filmuojama ir fotografuojama.

Konferenciją organizuoja Panevėžio kraštotyros muziejus ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.