Vasarą – į muziejų!

2019-07-23

Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojams vasarą, vykstant rekonstrukcijos darbams, veiklos netrūksta.

 

Populiarios edukacinės programos

 

Muziejaus edukatorėms darbo apstu – kiekvieną savaitę lankosi moksleivių grupės iš vasaros stovyklų. Anot Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėjos Agnės Šablinskienės, daugiausia dėmesio šią vasarą sulaukia programos „Kaip augalai pasaulį užkariavo“, „Bitelės istorija“, „Vienu balsu“, „Perku–parduodu–dykai atiduodu“, „Siūlai, siūlai, susivykit“ bei „Žvakių magija“. Programų metu dalyviai išgirsta įdomių faktų, diskutuoja, ieško atsakymų į klausimus, atlieka smagias užduotis: sužino apie augalų atsiradimą pasaulyje, mokosi atpažinti augalus iš jų sėklų, ragauja medų ir arbatą, atlieka kūrybiškumą lavinančias užduotis. Visiems labai įdomu, kaip lietuviai bitininkavo prieš šimtus metų, kokie bičių produktai buvo gabenami į tolimus kraštus.

 

Domisi ne tik lietuviai

 

Edukacinėmis programomis „Vienu balsu“ ir „Žvakių magija“ domisi ne tik lietuviai. Liepos 5 d. ir 9 d. Smiltynės sodyboje vyko Panevėžio kraštotyros muziejaus išvažiuojamosios edukacinės programos, kuriose dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos projekto studentai iš užsienio universitetų. Įvairių šalių studentai ne tik klausėsi žvakių magijos paslapčių ir stebėjo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, bet ir patys turėjo galimybę pasigaminti žvakelę sau. Programoje „Vienu balsu“ studentai daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos Nepriklausomybės Akto dingimo istorijai, aptarė Lietuvos vėliavos spalvų ir valstybės simbolių reikšmes, o pabaigoje meduolį puošė Vyčio ženklu. Darniai suskambo svečių giedamas Lietuvos himnas.

  

Edukacinės programos yra puikus būdas prasmingai praleisti laisvalaikį, išgirsti naujos informacijos, sužinoti įdomių faktų ir įgytas žinias vėliau pritaikyti praktikoje.

  

Renovacijos metu veikiančios muziejaus ekspozicijos taip pat nestokoja lankytojų dėmesio. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje lankėsi 55-ųjų Baltijos esperantininkų dienų dalyviai iš Pietų Korėjos, Čekijos ir Prancūzijos, kuriems Istorijos skyriaus vyresnysis muziejininkas Donatas Pilkauskas pasakojo Lietuvos istoriją, partizanų veiklą ir atsakė į lankytojų klausimus.

 

Naujų ekspozicijų kūrimas

 

Naujų ekspozicijų kūrimas reikalauja daug pastangų – nuo idėjos, informacijos bei eksponuojamos medžiagos surinkimo iki galutinio rezultato. Ties naujų ekspozicijų kūrimu susitelkę dirba Istorijos, Restauravimo ir konservavimo bei Etninės kultūros skyrių darbuotojai. Šiuo metu atrenkami eksponatai, kuriuos mūsų specialistai konservuoja ar restauruoja.

 

Prie kuriamos naujos sovietinio laikotarpio ekspozicijos prisidėti galite ir Jūs. Prašytume muziejui siūlyti (ir padovanoti) XX a. šeštą–septintą dešimtmečius atspindinčius virtuvės baldus. Jeigu turite ir kitų to laikotarpio daiktų, skambinkite vyresn. muziejininkei Emilijai Juškienei (tel. 8 682 51615). Iš anksto dėkojame už Jūsų bendruomeniškumą.

 

Veikiančios ekspozicijos

 

Primename, kad visą vasarą galite apsilankyti Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17), Panevėžio sporto istorijos ekspozicijoje „Sveikame kūne – sveika siela“ (Parko g. 12) bei apžiūrėti parodą „Nepriklausomybės kovos Panevėžio krašte“ (Respublikos g. 17), kuri veiks iki 2019 m. rugsėjo 7 d.

  

Naujausią informaciją apie Panevėžio kraštotyros muziejų rasite www.paneveziomuziejus.lt ir Panevėžio kraštotyros muziejaus Facebook paskyroje.

   

 

   

G. Kartano fotografijoje:

Edukacinė programa „Siūlai, siūlai, susivykit“.

  

  

Vyresnioji muziejininkė-atstovė informacijai

Ieva Šimoliūnaitė

Atgal