Atidaryta tautodailininko A. Petrulio paroda „Dovana Lietuvai ir muziejui“

2018-01-31

   

Šventiškai ir pakiliai Panevėžio kraštotyros muziejuje vasario 15 d. buvo atidaryta paroda „Dovana Lietuvai ir muziejui: tautodailininko Arvydo Petrulio skulptūrų dovana Panevėžio kraštotyros muziejui“. Parodos atidarymas buvo puiki įžanga į Vasario 16-ąją, nes Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio proga Arvydas Petrulis net 46 savo darbus dovanoja miestui, kurie bus saugomi Panevėžio kraštotyros muziejuje.

   

Parodos atidarymo vakare tautodailininką A. Petrulį sveikino LR Seimo nariai Bronislovas Matelis ir Povilas Urbšys, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

   

Tautodailininkas, Pauliaus Galaunės ir Liongino Šepkos premijų laureatas Arvydas Petrulis žinomas kaip mažosios architektūros paminklų - kryžių, koplytstulpių, koplytėlių medžiuose, paminklinių lentų bei tradicinės medinės skulptūros autorius. Jo sukurti monumentalūs kryždirbystės paminklai skirti 1863 metų sukilėliams, savanoriams, pokario partizanams įamžinti, puošia bažnyčių šventorius, kapines. Medinė polichromuota skulptūra - mylimiausias autoriaus kūrybos žanras. Spalvingų skulptūrų biblinėmis, istorinėmis, mitologinėmis ar realistinėmis temomis autorius yra sukūręs per 1000!

   

Arvydo Petrulio darbai išsiskiria UNESCO saugomos lietuvių kryždirbystės tradicijų tęstinumu, savita aukštaitiška plastika.

   

 Paroda veiks iki 2018 m. kovo 31 d.

   

  

Gedimino Kartano nuotraukos. 

Atgal